Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Opłaty za muzykę - Aktualności

17 marca 2014 r.

P-Music nowy kanał muzyczny Polsatu

Telewizja Polsat w najbliższym czasie planuje utworzenie dwóch nowych kanałów muzycznych. Marcin Bisiorek, były dyrektor programowy Radia Eska i Eska Rock, zostanie szefem jednego z nich o roboczym tytule P-Music.

P-Music  nowy kanał muzyczny Polsatu

Telewizja Polsat w najbliższym czasie planuje utworzenie dwóch nowych kanałów muzycznych. Marcin Bisiorek, były dyrektor programowy Radia Eska i Eska Rock, zostanie szefem jednego z nich o roboczym tytule P-Music.

Telewizja Polsat na razie nie ujawnia, jaki format muzyczny będzie mieć kanał P-Music. Oprócz niego Telewizja Polsat planuje uruchomić kanał z muzyką disco polo pod nazwą Disco Polo Music.

- Postępująca fragmentaryzacja rynku sprzyja powstawaniu coraz szerszej oferty kanałów tematycznych, a Telewizja Polsat chce być obecna w każdym istotnym segmencie rynku telewizyjnego. Obserwowaliśmy więc od lat utrzymującą się popularność stacji muzycznych i stąd decyzja o uruchomieniu nowego kanału. Obecność Marcina Bisiorka gwarantuje profesjonalizm i wysoką jakość naszemu projektowi - mówi Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat.

Źródło: materiały prasowe/ www.wirtualnemedia.pl

Value gap
69% gości hotelowych uważa, że muzyka jest jednym z głównych czynników kreujących atmosferę hotelu (MWFY)
75% gości hotelowych lubi słuchać muzyki w lobby, barach, restauracjach i przestrzeniach ogólnodostępnych w hotelu (MWFY)
73% właścicieli sklepów z odzieżą i obuwiem jest przekonanych o pozytywnych oddziaływaniu muzyki na klientów. Obecność muzyki przyciąga do nich klientów.
Szacowany przeciętny spadek przychodów przy braku muzyki to 2160 zł miesięcznie w sklepie spożywczym o dziennym utargu w granicach 1000 zł
78% kobiet odwiedzających salon urody wyżej cenni sobie dobrą muzykę niż oferowaną tam kawę, herbatę lub kolorowe czasopisma
Dobra muzyka pozwala skutecznie zrelaksować się podczas zabiegów kosmetycznych 2/3 klientom (76% kobiet, 85% klientów w wieku 20-29 lat)
20% regularnych gości salonów urody wybrałoby inny lokal gdyby nie była w nim odtwarzana muzyka
85% właścicieli klubów fitness i 90% właścicieli kręgielni i bilardów jest wręcz przekonana o promocyjnym znaczeniu muzyki w ich działalności i jej wpływie na zachowania oraz nastrój klientów
80% klientów czerpie więcej przyjemności z zajęć w klubie fitness podczas słuchania muzyki tła (MWFY)
80% klientów twierdzi, że muzyka w czsie zajęć fitness bardziej motywuje ich do ćwiczeń (MWFY)
Szacowany przeciętny spadek przychodów przy braku muzyki to 5476 zł miesięcznie w restauracji o dziennym utargu w granicach 600 zł
Jeżeli zostanie wyłączona dobra muzyka to 32,6% klientów restauracji wybierze inny lokal
82% właścicieli restauracji uważa, że muzyka zachęca klientów do odwiedzania ich lokali, jak i wydłuża ich czas pobytu w nich.
55% gości hotelowych preferuje spotkania z klientami w miejscach gzdie grana jest dobra muzyka (MWFY)
Fryderyk Festiwal 2022