Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Opłaty za muzykę - Aktualności

26 grudnia 2012 r.

W ulubionych sklepach Polaków gra muzyka

Portal Onet.pl opublikował wyniki badań firmy OC&C Strategy Consultants, która w przedświątecznym okresie zapytała Polaków o ich ulubione sklepy. Przebadano łącznie 25 tyś respondentów.7 listopada 2012 r.

Relacja z Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi.

Relacja z Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi.

W ostatni weekend października odbył się w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit 2012. ZPAV, jako oficjalny partner festiwalu, przeprowadził wspólnie z ZAiKSem panel dyskusyjny dotyczący praw autorskich oraz zasad funkcjonowania Organizacji Zbiorowego Zarządzania.15 października 2012 r.

Stanowisko ZPAV w sprawie projektu Dyrektywy PE i Rady Europy w sprawie zbiorowego zarządzania17 kwietnia 2012 r.

107, 5 mln zł z tytułu odtworzeń muzyki w roku 2011r. - Raport ZPAV

Związek Producentów Audio Video publikuje najnowszy raport dotyczący przestrzegania przez przedsiębiorców obowiązku uiszczania opłat za publiczne odtwarzanie muzyki.

Świadomość konieczności dokonywania opłat z tytułu odtwarzania muzyki jest już w Polsce powszechna, rośnie również świadomość wartości jakie niesie ze sobą muzyka odtwarzana w lokalach i punktach usługowych. Ta sytuacja przekłada się na systematyczny wzrost rynku odtworzeń muzyki, w ubiegłym roku wyniósł on 107,5 mln zł, co stanowi wzrost o 4,2 mln zł w stosunku do 2010 r.


Informacja prasowaValue gap
ZPAV Muzz-on - tylko legalna muzyka