Tu jesteś:
Newsletter

30.05.2017
Powrót do newslettera

Wyniki słuchalności polskich stacji radiowych

Wyniki słuchalności polskich stacji radiowych

Liderem polskiego rynku radiowego jest bez zmian RMF FM. W okresie od lutego do kwietnia największy wzrost słuchalności zanotowała stacja TOK FM, zaś największy spadek – Trójka.

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl udział słuchalności RMF FM w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 24,8%. Jest to wynik o 0,1 punkta procentowego gorszy niż w analogicznym okresie przed rokiem. Drugie w zestawieniu było Radio Zet z udziałem wynoszącym 13%. Podium zamyka Jedynka (8,3%), która odnotowała wynik o 0,5 punktu procentowego gorszy niż rok temu. Największy spadek w zestawieniu miała jednak Trójka. Pomimo że zajęła czwarte miejsce w zestawieniu, jej wynik był o 0,8 punktu procentowego gorszy niż przed rokiem. Jej udział w rynku wyniósł 7,2 punktu procentowego. W pierwszej piątce znalazła się jeszcze stacja VOX FM, której udział w badanym okresie wyniósł 4%.

Największy wzrost słuchalności w całym zestawieniu odnotowało TOK FM, które z wynikiem 2,5 punktu procentowego zajęło szóste miejsce. Na ten temat wypowiedziała się redaktor naczelna radia, Kamila Ceran:

Radio TOK FM dostarcza swoim słuchaczom pełne spektrum informacji i opinii. Bardzo nas cieszy, że docenia to coraz większa liczba osób. Uznanie zyskują również nowe programy na naszej antenie, takie jak sobotni i niedzielny Magazyn Radia TOK FM Karoliny Głowackiej i Przemysława Iwańczyka, Świat się chwieje Grzegorza Sroczyńskiego czy Nasłuchiwanie Jerzego Sosnowskiego.

Pełne zestawienie dostępne jest na stronie:

wirtualnemedia.pl/artykul/rekord-tok-fm-coraz-gorsze-wyniki-trojki-i-jedynki

Źródło: wirtualnemedia.pl