Tu jesteś:
Newsletter

31.08.2017
Powrót do newslettera

Viva Polska znika z anteny, zastąpi ją MTV Music

Viva Polska znika z anteny, zastąpi ją MTV Music

Popularna telewizyjna stacja muzyczna Viva Polska po ponad 17 latach zakończy swoją działalność. Na jej miejsce pojawi się nowy kanał muzyczny – MTV Music.

Portal wirtualnemedia.pl poinformował, że kanał muzyczny Viva Polska zostanie wkrótce przekształcony w nową stację – MTV Music. Jednym z powodów zniknięcia Vivy z anteny jest pogarszająca się oglądalność. W 1. półroczu bieżącego roku udział stacji w polskim rynku telewizyjnym wyniósł zaledwie 0,07%. Kanał MTV Music działający już w wielu krajach Europy Zachodniej oraz Australii w całości poświęcony jest muzyce i w dużej mierze opiera się na twórczości lokalnych artystów. Podobnie ma być także w Polsce, a twarzami nowej stacji mają zostać polscy wokaliści. Kanał pojawi się na antenie, zastępując Vivę Polska w październiku bieżącego roku. Będzie on dostępny u wszystkich operatorów, którzy w swojej ofercie posiadają obecnie stację Viva.

Kończący działalność kanał – to polska wersja niemieckiego programu muzycznego Viva. W Polsce funkcjonował od 2000 roku. Początkowo w ramówce stacji znajdowały się wyłącznie pasma z teledyskami, jednak z czasem doszły do niej programy rozrywkowe, skierowane do młodzieży. Prezenterami stacji byli m.in. Małgorzata Halber, Odeta Moro-Figurska i Katarzyna Kępka.

Nowy kanał – MTV Music – będzie szóstym kałem działającym pod brandem MTV i będzie dostępny w Polsce obok MTV Polska HD, MTV Hits, MTV Dance, MTV Rocks i MTV Live HD.

Źródło: wirtualnemedia.pl