Tu jesteś:
Newsletter

31.08.2017
Powrót do newslettera

Despacito najczęściej odtwarzanym teledyskiem na YouTube

Despacito najczęściej odtwarzanym teledyskiem na YouTube

Teledysk do przeboju Luisa Fonsiego oraz Daddy’ego Yankee Despacito został najczęściej odtwarzanym klipem w serwisie YouTube. Tym samym pobity został dotychczasowy rekord należący do Wiza Khalifa i Charliego Putha.

Na przełomie wakacji Despacito przekroczyło próg 3 miliardów odsłon. Poprzednim liderem w rankingu najczęściej odtwarzanych teledysków YouTube był klip See You Again Charliego Putha i Wiza Khalify (piosenka pojawiła się jako soundtrack do filmu Szybcy i Wściekli 7). Co ciekawe, teledysk artystów znajdował się na pierwszym miejscu zaledwie dwa tygodnie. Poprzednim liderem był koreański artysta Psy ze swoim słynnym przebojem Gangnam Style. Aktualna liczba wyświetleń (na dzień 17.08.2017) Despacito wynosi 3 251 283 989. See You Again ma na koncie 3 034 688 891 wyświetleń, zaś trzeci pozostaje Gangnam Style – 2 932 274 535 wyświetleń.

Utwór Despacito miał premierę w styczniu 2017 roku i zawładnął rynkiem muzycznym w niecałe siedem miesięcy. Od maja utrzymuje się na szczycie zestawienie Billboard Hot 100, kiedy to osiągnął taką pozycję jako pierwsza piosenka hiszpańskojęzyczna od czasów Macareny z 1996 roku. Przebój jest także najczęściej odtwarzaną piosenką w serwisach streamingowych. Łączna liczba odsłuchań we wszystkich tego typu platformach przekracza 5 miliardów.

Źródło: antyweb.pl, theguardian.com