Tu jesteś:
Newsletter

29.09.2017
Powrót do newslettera

Meloradio zastąpiło Radio Zet Gold

Meloradio zastąpiło Radio Zet Gold

Należące do Grupy Eurozet Radio Zet Gold zostało zastąpione przez nową stację – Meloradio, która rozpoczęła nadawanie 4 września.

Grupa Eurozet zdecydowała o zmianie Radio Zet Gold w Meloradio jeszcze w maju bieżącego roku. Dwa miesiące później oficjalną zgodę wyraziła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Meloradio zaczęło nadawać na tych samych falach co ZET Gold 4 września o godzinie 6 rano. Jak zapowiadają twórcy nowej stacji, na playliście usłyszymy współczesne utwory oraz przeboje sprzed lat. Stację ma charakteryzować obecność optymistycznych piosenek z chwytliwą melodią, elementami tanecznymi oraz prostymi tekstami. Swoje audycje poprowadzą m.in. Jarosław Budnik, Andrzej Sołtysik i Piotr Sworakowski. Redaktorem naczelnym został Kamil Dąbrowa.

– Meloradio – to zupełna nowość na naszym rynku. Podobne formaty radiowe możemy spotkać na światowych rynkach, jednak w Polsce żadna inna stacja dotąd tak nie grała. Jestem przekonany, że nowy projekt Eurozet przypadnie do gustu słuchaczom. Meloradio przejmie dotychczasowe częstotliwości sieci ZET Gold, która na bardzo konkurencyjnym rynku w sposób niewystarczający spełniła nasze i słuchaczy oczekiwania – cytuje Andrzeja Matuszyńskiego, prezesa Grupy Eurozet, serwis wirtualnemedia.pl.

Baza muzyczna Meloradia została powiększona w stosunku do ZET Gold o trzy dekady – lata 90., 80. oraz 70. Oprócz muzyki w ramówce stacji znajdziemy także programy związane z lifestyle’em oraz kulturą popularną. Meloradio nadaje w Bielsku-Białej, Dzierżoniowie, Giżycku, Inowrocławiu, Iławie, Katowicach, Kielcach, Kluczborku, Koninie, Krakowie, Łodzi, Morągu, Mrągowie, Olsztynie, Olsztynku, Opolu, Ostródzie, Poznaniu, Słupcy, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Źródło: wirtualnemedia.pl