Tu jesteś:
Newsletter

30.11.2017
Powrót do newslettera

Radio ESKA awansuje na trzecie miejsce w rankingu stacji radiowych

Radio ESKA awansuje na trzecie miejsce w rankingu stacji radiowych

Liderem rynku radiowego w Polsce nadal pozostaje RMF FM. Na trzecie miejsce awansowało po raz pierwszy w historii Radio Eska, tym samym spychając z podium Program Pierwszy Polskiego Radia, który zanotował największy spadek w zestawieniu.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl na podstawie badań Radio Track Millward Brow, udziały stacji RMF FM w okresie sierpień – październik 2017 wyniosły 25,5% i jest to wynik lepszy o 1,3 pkt proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Drugie miejsce w zestawieniu zajęło Radio Zet z udziałem wynoszącym 13,9% oraz wzrostem o 0,9 pkt proc. Podium zamyka Eska, która zajęła to miejsce po raz pierwszy w historii. Stacja mogła się pochwalić udziałem w rynku wynoszącym 7,8%, po wzroście o 1,1 pkt. proc. Na miejsce czwarte spadła Jedynka, notując udział wynoszący 7,7%, co stanowi spadek o 1,1 pkt proc. i jest najgorszym wynikiem tej stacji w historii.

Wysokie wzrosty, wynoszące 0,3 pkt proc., zanotowały jeszcze dwie stacje: RMF MAXXX i Antyradio. Wynik pierwszej zwiększył się do 3,6%, a drugiej – do 1,8%.


Pełne zestawienie jest dostępne na stronie:

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rynek-radiowy-w-polsce-sierpien-pazdziernik-2017Źródło: wirtualnemedia.pl