Tu jesteś:
Newsletter

30.11.2017
Powrót do newslettera

Nowa płyta Taylor Swift z bardzo dobrymi wynikami sprzedaży

Nowa płyta Taylor Swift z bardzo dobrymi wynikami sprzedaży

Najnowszy album Taylor Swift notuje świetne wyniki sprzedaży. Jak donosi agencja BuzzAngle, w ciągu siedmiu dni od premiery płyta Reputation sprzedała się w nakładzie 1,27 mln egzemplarzy.

Po dołączeniu do tego wyników z przesłuchań w serwisach streamingowych czterech singli z płyty i przeliczeniu według obowiązujących zasad najnowszy krążek Swift może się pochwalić wynikiem sprzedaży równym 1,29 mln egzemplarzy. Artystka jest także pierwszym amerykańskim wykonawcą w historii, którego cztery kolejne albumy sprzedały się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy w ciągu 7 dni od daty premiery. Warto wspomnieć, że póki co całego albumu Reputation nie znajdziemy w serwisach streamingowych – w Spotify czy Tidal dostępne są jedynie cztery single. Sytuacja jest podyktowana decyzją samej artystki, która zadecydowała o wstrzymaniu się z udostępnieniem albumu w popularnych platformach po to, aby zwiększyć fizyczną sprzedaż płyt. Nie wiadomo na razie, kiedy wokalistka zdecyduje się na zamieszczenie nowej produkcji w serwisach streamingowych.

Reputation – to szósty studyjny album Taylor Swift. Jest następcą płyty 1989 z 2014 roku.Źródło: musicbusinessworldwide.com