Tu jesteś:
Newsletter

28.06.2018
Powrót do newslettera

Polski dokumentalny serial muzyczny już na YouTubie

Polski dokumentalny serial muzyczny już na YouTubie

Do sieci trafił właśnie pierwszy odcinek polskiego serialu dokumentalnego 10h, który pokazuje kulisy pracy w branży muzycznej. Pomysłodawcą oraz twórcą projektu jest producent i kompozytor muzyczny Maciej Sawoch, a bohaterami pierwszego odcinka serialu – piosenkarka Lanberry i Bartosz Szczęsny z duetu Rebeka.

Dzięki serialowi mamy okazję poznać bliżej sylwetki muzyków, którzy pokazują realia swojej pracy od kuchni oraz opowiadają o muzycznych inspiracjach i planach. Autor pomysłu, który na koncie ma współpracę z takimi artystami jak Miuosh, Katarzyna Nosowska, T.Love czy Krzysztof Zalewski, mówił o początkach projektu w rozmowie z Polskim Radiem: Pomysł zrodził się ze snu mojej znajomej. Nieco później zobaczyłem na YouTubie dokument o Florence & The Machine. Z połączenia tych dwóch bytów powstał projekt 10h. Pomysł na serial powstał ponad 2,5 roku temu, ale wtedy nie byłem jeszcze gotowy na jego realizację. Musiało minąć trochę czasu, musiałem poznać odpowiednich ludzi, którzy pomogli mi go stworzyć.

10h – to nie tylko nowatorski serial pokazujący to, co dzieje się za kulisami działalności artystycznej, relacje pomiędzy muzykami czy atmosferę pracy w studiu nagraniowym. To szerszy projekt zakładający ponadto wydanie płyty CD, na której pojawią się wszystkie utwory powstałe podczas sesji nagraniowych, a w planach jest także wspólna trasa koncertowa.

Pierwszy odcinek nowego serialu do obejrzenia tu: https://www.youtube.com/watch?v=P-5y0whac0M

Źródło: polskieradio.pl