Tu jesteś:
Newsletter

31.08.2015
Powrót do newslettera

Prince ekskluzywnie dla Spotify i Tidal’a

Prince ekskluzywnie dla Spotify i Tidal’a

Ostatnie doniesienia w związku z decyzją Princa w sprawie dostępności jego muzyki w serwisach streamingowych zaskakują. Jednego dnia artysta usuwa bowiem swoje katalogi, aby kolejnego podjąć ekskluzywnie współpracę z wybranymi serwisami.

Jak pisaliśmy w zeszłym miesiącu, Prince usunął swój katalog z bazy muzycznej większości serwisów streamingowych, tłumacząc swoją decyzję brakiem zgody na udostępnianie muzyki za darmo.

Dlatego też nie małe zaskoczenie wywołują ostatnie posunięcia artysty. Jakiś czas temu Prince wyraził zgodę na udostępnienie w katalogu Spotify swojej nowej piosenki Stare. Trzeba dodać również, że utwór nie jest dostępny nigdzie indziej, ponieważ Spotify dostało wyłączność na jego dystrybucję. Mogłoby wydawać się, że to wróży zmianę decyzji artysty i przywrócenie jego katalogu do bazy Spotify. Wszelkie spekulacje firma rozwiała jednak na Twitterze, w Spotify na razie nie pojawi się nic poza wspomnianym utworem.

https://play.spotify.com/album/2qzNTR3brGnweQTOidQiUZ

Nie znaczy to jednak, że Prince nie podejmie współpracy z innym serwisem tego typu. W zeszłym tygodniu potwierdzona została informacja, że od 7 wrześnie nowy album Princa Hitnrun w całości będzie dostępny w serwisie Tidal, należącym obecnie do JAY-Z.

Wygląda na to, że współpraca między Princem a Tidalem rozpoczęła się już w maju, kiedy serwis transmitował na żywo pierwszą godzinę koncertu artysty Rally 4 Peace, który odbył się w Baltimore. Po jednym spotkaniu już było oczywiste, że JAY-Z i zespół stworzony w Tidalu, zna i docenia wysiłek, jaki prawdziwi muzycy wkładają w swoje rzemiosło – powiedział Prince.

Źródło: completemusicupdate.com, jazzsoul.pl