Tu jesteś:
Newsletter

30.11.2015
Powrót do newslettera

Platforma streamingowa Teatru Wielkiego

Platforma streamingowa Teatru Wielkiego

Jedyna opera, do której możesz zabrać swojego psa – tak Teatr Wielki – Opera Narodowa promuje swój nowy projekt TOWN Platform, czyli platformę streamingową, dzięki której od 19 listopada jest możliwa internetowa transmisja spektakli operowych i baletowych prosto ze sceny Teatru Wielkiego.

Premiera bezpłatnej platformy streamingowej TOWN Platform odbyła się 19 listopada. Spektaklem, który po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności zgromadzonej przed telewizorami i monitorami była jedna z najważniejszych polskich oper Straszny Dwór Stanisława Moniuszki wyreżyserowana przez Brytyjczyka Davida Puontneya.

Dzięki projektowi TOWN Platform Teatr Wielki – Opera Narodowa również dołączy do grona oper wykorzystujących Internet i nowe technologie, w celu dotarcia do większej grupy odbiorców. Specjalnie z myślą o nowym projekcie w budynku Teatru Wielkiego powstało studio złożone z reżyserki wizji, reżyserki dźwięku, komory nagrań oraz pokoju aparatury. Realizatorzy będą korzystać z 10 kamer 4K HD, mających możliwość zdalnego rejestrowania wszystkich kamer w tym samym czasie, a także zdalnego ostrzenia i korekcji kolorów.

Źródło: teatrwielki.pl