Tu jesteś:
Newsletter

27.01.2017
Powrót do newslettera

Ed Sheeran najchętniej odtwarzanym artystą Spotify

Ed Sheeran najchętniej odtwarzanym artystą Spotify

Ed Sheeran jest aktualnie najchętniej odtwarzanym na świecie artystą Spotify. Jego utwory zajmują dwa pierwsze miejsca w zestawieniu 50. najczęściej słuchanych piosenek w tym serwisie.

Na początku stycznia brytyjski wokalista wydał dwa nowe single: Castle on the Hill oraz Shape of You. W ciągu dwóch kolejnych dni łączna liczba odtworzeń obu utworów wyniosła ponad 23 miliony. To w przeliczeniu niemal pół miliona odsłuchań na godzinę. Kompozycja Shape of You liczy obecnie 12,71 miliona odtworzeń, zaś Castle on the Hill – 10,65 miliona.

Jak donosi musicbusinessworldwide.com, obecna stawka, jaką Spotify płaci artystom za jedno odsłuchanie utworu, wynosi 0,007 dolara. Oznacza to, że w ciągu dwóch dni obie piosenki wygenerowały przychód w wysokości 161 000 dolarów.

Z kolei statystyki stworzone przez agencję Kworb pokazują, że Ed Sheeran jest także najczęściej odtwarzanym artystą ostatnich 24 godzin (od 08.01. do 09.01.2017). Podczas ostatniej doby jego utwory odsłuchano 16,19 miliona razy. To prawie dwa razy więcej niż drugi na tej liście – The Weeknd, który może się pochwalić wynikiem 9,85 miliona odtworzeń. Trzeci w zestawieniu jest amerykański raper Drake, którego kompozycje odtworzono 8,76 miliona razy.

Źródło: musicbusinessworldwide.com