Tu jesteś:
Newsletter

26.11.2014

Muzyka podnosi wydajność w pracy Ostatnie badania przeprowadzone przez Mindlab International na zlecenie firm PPL oraz PRS for music są jednoznaczne - muzyka zdecydowanie zwiększa naszą produktywność w pracy. Odpowiednio dobrana muzyka sprawia, że wzrasta nasza kreatywność, szybkość oraz dokładność wykonywanych zadań.

Najlepiej sprzedające się płyty października Najlepiej sprzedającym się albumem w październiku była kompilacja Marek Sierocki Przedstawia: I Love Film. Na miejscu 2 uplasowało się najnowsze wydawnictwo grupy U2 Songs of Innocence. Podium zamyka duet Kali & Gibbs i ich albumu Sentymentalnie.

Piosenki, których słuchaliśmy w październiku w stacjach radiowych Najczęściej odtwarzanym utworem w październiku przez stacje radiowe był Rude kandyjczyków z grupy Magic!. W pierwszej dziesiątce m.in. Taylor Swift, Lenny Kravitz oraz Liber & Natalia Szroeder z utworem Teraz TY

TOP Dyskoteki Na szczycie podium najczęściej odtwarzanych utworów w polskich klubach i dyskotekach nadal znajduje się utwór Prayer in C Lilly Wood & The Prick and Robin Schulz. Miejsce drugie należy do ZHU i Faded. Na pozycji trzeciej uplasowała się piosenka Bailando w wykonaniu Enrique Iglesiasa we współpracy z Seanem Paulem iDescemerem.

Złote i Platynowe Płyty W listopadzie statusem Złotej Płyty wyróżniono osiem wydawnictw, wtym m.in. Songs of Innocence grupy U2, Miłość Jamala oraz – jeszcze przed premierą – wspólny krążek Donatana i Cleo Hiper/Chimera.

MTV Europe Music Awards 2014 Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej gali, która odbyła się 9 listopada w Glasgow, był zespół One Direction z trzema statuetkami na koncie. Po dwie nagrody zdobyli: 5 Seconds Of Summer, Ariana Grande oraz Katy Perry.

Wannabe najbardziej wpadającym w ucho utworem Naukowcy z Manchesterskiego Muzeum Nauki i Przemysłu przy współpracy z Uniwersytetem w Amsterdamie przeprowadzili badanie, które miało wyłonić najbardziej wpadającą w ucho piosenkę wszechczasów. Zwycięzcą został klasyk zespołu Spice Girls – utwór Wannabe.

Europejskie Targi Muzyczne Gazety CO JEST GRANE 2014 W dniach 29 – 30 listopada w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się Europejskie Targi Muzyczne Gazety „CO JEST GRANE”. To już czwarta edycja imprezy zrzeszającej miłośników muzyki. ZPAV trzeci rok z rzędu jest jej partnerem merytorycznym.