Tu jesteś:
Newsletter

18.12.2014

Drodzy Państwo,

Chcielibyśmy życzyć ciepłych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, by były one pełne rodzinnego ciepła i miłości.

Życzymy Państwu również aby ten Nowy – 2015 Rok, był obfity w sukcesy zarówno zawodowe jak i osobiste, a także pełen szczęścia, wytrwałości i satysfakcji z podjętych wyzwań.

Życzy
Biuro OZZ ZPAV
Cała prawda o muzyce świątecznej Już od kilku lat to nie śnieg przypomina nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, a dekoracje i muzyka, którą można usłyszeć w centrach handlowych, radiach czy kawiarniach.

Piosenki w galeriach handlowych – TOP 20 Najchętniej odtwarzanym utworem w galeriach handlowych była piosenka GIVE LIFE BACK TO MUSIC grupy DAFT PUNK. Na miejscu drugim uplasowała się ALICIA KEYS z utworem IT'S ON AGAIN. Pierwszą trójkę zamyka kolejny utwór grupy DAFT PUNK zatytułowany INSTANT CRUSH.

Najlepiej sprzedające się płyty listopada - lista OLIS Numerem 1. na Oficjalnej Liście Sprzedaży OLiS w listopadzie był album Pop&Roll Dawida Kwiatkowskiego. Zaraz za nim w miesięcznym podsumowaniu znalazły się płyty The Endless River zespołu Pink Floyd oraz kompilacja Empik Jazz Club: Leszek Możdżer – The Very Best Of.

Piosenki, których słuchaliśmy w listopadzie w stacjach radiowych Shake It Off przebój z piątego studyjnego albumy Taylor Swift był najczęściej odtwarzanym utworem w stacjach radiowych w listopadzie. W pierwszej dziesiątce znaleźli się dwaj polscy wykonawcy Mrozu ze ostatnim singlem Poza Logiką oraz Kamil Bednarek z utworem Chwile jak te.

TOP Dyskoteki W tym zestawieniu, na szczycie najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich klubach i dyskotekach na miejscu pierwszym znalazł się utwór Faded Zhu. Drugie miejsce należy do Enrique Iglesiasa w kolaboracji z Seanem Paulem, Descemer Bueno i Gente De Zona i hitu Bailando. Na miejscu trzecim poprzedni numer 1. – utwór Prayer in C Lilly Wood & The Prick and Robin Schulz

Złote i Platynowe Płyty Zarząd ZPAV przyznał kolejne wyróżniania. Status Złotej Płyty otrzymało 18 wydawnictw z czego 8 należy do polskich wykonawców. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in. dwie płyty Eweliny Lisowskiej, album Dawida Kwiatkowskiego oraz dwie płyty rapera KAENA. Platyną pokrył się m.in. album Rafała Brzozowskiego Tak blisko

Sektor kulturalny tworzy nowe miejsca pracy Jak wynika z raportu Ernst & Young Tworzenie wzrostu. Badanie rynkowe branży kultury i branży kreatywnej w UE, opublikowanego na początku miesiąca, sektor kulturalny był trzecim największym pracodawcą w Unii Europejskiej.

Muzyczne podsumowanie roku w serwisach streamingowych Serwisy streamingowe przygotowały zestawienia najczęściej odtwarzanych albumów i utworów w 2014. Płyta Artura Rojka Składam się z ciągłych powtórzeń został numerem 1. w serwisie Deezer oraz WiMP.

Relacja z Europejskich Targów Muzycznych „Gazety Co Jest Grane” W ostatni weekend listopada w Pałacu Kultury i Nauki, odbyła się 4. edycja Europejskich Targów Muzycznych „Gazety Co Jest Grane”. Związek Producentów Audio Video już po raz trzeci był partnerem merytorycznym tego wydarzenia.